banner

Spotify’dan Apple Music’e tarihi fark! Premium üye sayısı

Popüler müzik dinleme platformu Spotify, premium üye sayısını 100 milyona çıkararak Apple Music’i bir hayli geride bıraktı.

haber metninin boyutu  haber metnini yazdır 

SpotifyApple Music yarışı sürmeye devam ediyor. Aslında pek de sürüyor diyemeyiz çünkü Spotify resmen ipleri eline aldı. 

Popüler müzik platformu, 100 milyon premium üyeye ulaştığını duyurdu. Bu tarz bir açıklama firmadan en son Kasım 2018’de yapılmış ve 87 milyon üyeye ulaşıldığı açıklanmıştı.

6 ayda 13 milyon az buz rakam bir değil. Hele ki en büyük rakibi 50 milyon ücretli üyeye sahipken. Fakat şöyle de bir durum var, Apple Music en son 2019 Ocak ayında rakamları açıklamıştı. Apple’da ne kadar bir artış var onu tam olarak bilemiyoruz ama fark pek kapanabilecek gibi değil.

Spotify’da 2019’un ilk çeyreğini kapsayan rapora göre geçen yıla kıyasla yüzde 32’lik bir büyüme gerçekleşti.

Popüler platformun aylık aktif kullanıcı sayısı ise 217 milyona ulaştı. Bu kısımda geçen seneye göre yüzde %26’lık bir artık gerçekleşmiş.

Peki neye bağlayabiliriz bu başarıyı? Aslında bir açıklama var; Spotify son dönemlerdeki başarısını dünya çapında yaygınlaşmasına bağlıyor, bunda yeni ortaklıklarının payı da söz konusu.

Firma bu senenin başlarında Hindistan’da aylık 1,68 dolara hizmete başlamıştı. E üstüne Hintli kayıt ve film prodüksiyon firması T-Series ile anlaşınca ününe ün kattı. Biliyorsunuz Bollywood göz ardı edilemeyecek bir camia. Anlaşma sonrası Spotify kullanıcıları T-Series’in 160.00 şarkılık kataloğuna ulaşmaya başladı.

Spotify bu başarısını ilginç bir şekilde kutladı. Popüler platform, isimlerinde sayılar bulunan ve toplandığında 100 milyon çıkan bir çalma listesi hazırladı. (Milliyet)

Yorum yaz

© 2020 Yazı Ve içerikler İbrahimDagdelen.Com.Tr, Aittir İzinsiz Kopyalanamaz.

%d blogcu bunu beğendi: